Miks On Minu Periood Raske: üks Kuu, Esimene Päev, Raske Ja Valulik

Sisukord:

Anonim

Kaasame tooteid, mis meie arvates on meie lugejatele kasulikud. Kui ostate sellel lehel olevate linkide kaudu, võime teenida väikest vahendustasu. Siin on meie protsess.

Ülevaade

Tugevad vood ja valutavad krambid võivad olla tavalised kogemused, kui paljudel naistel on menstruatsioon. Perioodid, mis takistavad teil igapäevaseid tegevusi tegemast, pole normaalsed.

Iga naise menstruaaltsükkel ja -tsükkel on erinevad. Võib-olla on raske teada saada, kas teie menstruatsioon on normaalne, kerge või raske, kui te ei räägi oma arstiga.

Naised kaotavad perioodil keskmiselt 30–40 milliliitrit (ml) verd. Raske verejooksuga naised võivad kaotada kuni 80 ml.

Naistel, kellel esineb menstruatsiooni ebaharilikult tugev verejooks, võib olla seisund, mida nimetatakse menorraagiaks.

See tingimus põhjustab voolavust nii tugevalt, et peate iga tund vahetama oma tampooni või padja. Võite kasutada ka rohkem kui kuus või seitse tampooni päevas.

See seisund võib põhjustada aneemiat ja tugevaid krampe. Samuti võib menstruatsiooni ajal tekkida suurem kui veerand verehüüve.

Kuna teie kogu verekaotuse mõõtmine on ebapraktiline, on parim viis teada saada, kas teie menstruatsioon on ebaharilikult raske, kui rääkida oma arstiga.

Koos saate üle vaadata:

• teie sümptomid
  • seisundid, mis võivad põhjustada suuremat verejooksu
  • mida saab selle raviks teha

Mis põhjustab rasket perioodi?

Rasked perioodid võivad põhjustada mitmed tingimused või probleemid. Neid raskeid perioode võib esineda sageli või need võivad olla juhuslikumad.

Periood, mis on äkki väga raske üks kuu

Emakaväline rasedus

Emakavälise raseduse tunnuseid ja sümptomeid võib segi ajada raske menstruatsiooniga.

Seda tüüpi rasedus areneb väljaspool emakat ja pole jätkusuutlik. See võib põhjustada raskeid terviseprobleeme, sealhulgas rasket verejooksu ja tugevat krambihooge. Ravimata jäetud emakaväline rasedus on eluohtlik.

Raseduse katkemine

Raseduse katkemise ajal ja selle ümber on sagedane verejooks, mis võib tekkida väga raske perioodi jooksul.

Mittehormonaalne emakasisene seade (IUD)

Raske menstruaalverejooks on mittehormonaalse IUD tavaline kõrvaltoime. Mõne kuu pärast oma IUD-iga kasutamist võite märgata, et verejooks muutub vähem raskeks.

Ravimid

Verevedeldajatega võib kaasneda verevoolu probleeme ja raskem menstruaaltsükkel.

Periood, mis on esimesel päeval raske

Paljud naised kogevad perioodi esimesel päeval raskemaid verejookse ja viimastel päevadel kergemat verejooksu. Ebatavaline on suur vool, mis võib takistada teie tavalist tegevust.

Rasestumisvastased muutused

Kui lõpetasite hiljuti hormonaalse rasestumisvastase vahendi kasutamise, võivad teie menstruatsioonid esimestel päevadel olla väga rasked, kuna teie tsükkel kohaneb hormooni muutustega.

Ravimite muutused

Nagu rasestumisvastased vahendid, võivad teie võetavad ravimid häirida teie tsüklit ja põhjustada menstruatsiooni esimesel päeval tugevat verejooksu.

Korduv periood, mis on raske ja valus

Kui iga periood on raske, valus ja keeruline ümber käia, võivad teil olla pikaajalised probleemid.

Hormoonide probleem

Teie keha tasakaalustab tavaliselt progesterooni ja östrogeeni - kahte hormooni, millel on menstruatsioonil suurim roll.

Liiga palju östrogeeni võib aga põhjustada emaka paksenemist. See võib põhjustada tugevat verejooksu, kuna teie perioodil eemaldatakse vooder.

Kilpnäärme alatalitlus (hüpotüreoidism) võib põhjustada ka rasket või ebaregulaarset menstruaalveritsust

Verejooksu häire

Ligikaudu 10–30 protsendil raskete perioodidega naistel on veritsushäire, näiteks von Willebrandi tõbi. Need häired võivad raskendada verejooksu peatamist.

Emaka polüübid

Need väikesed kasvajad emaka limaskestal võivad perioodid raskendada.

Emaka fibroidid

Fibroidid on emaka lihaskoe vähkkasvajad. Need võivad areneda emaka välisküljel, seina sees või ulatuda õõnsusse või moodustada nende kombinatsioon.

Teatud vähid

Emakas, emakakaelas ja munasarjades esinev vähk on harva raske verejooksu ainus põhjus, kuid sümptom võib olla raskem periood.

Perimenopaus

Selle menopausi eelse ülemineku ajal võivad teie perioodil tekkida hormonaalsed muutused ja ebatavaliselt tugev verejooks.

Sünnituse taastumine

Pärast lapse saamist pole rasked perioodid haruldased. Need muutused võivad olla püsivad või võib menstruatsioon pöörduda tagasi samasuguse juurdevoolu juurde nagu enne rasedust.

Adenomüoos

Adenomüoos on seisund, mille korral endomeetriumi kude tungib emaka lihastesse, põhjustades emaka seina paksenemist ning suurendades valu ja veritsust.

Endometrioos

Endometrioos on haigus, mille korral teie endomeetriumi koega sarnane kude kasvab väljaspool emakaõõnt. Sümptomiteks on:

• valusad perioodid
  • alaseljavalu
  • raske menstruaalverejooks

Millal arsti juurde pöörduda

Kui verejooks on nii tugev, et peate iga tunni tagant padja või tampooni vahetama, rääkige sellest oma arstiga.

Samuti, kui menstruatsioon takistab teil valu, krampide ja tugeva verejooksu tõttu normaalseid tegevusi tegemast, on aeg pöörduda arsti poole.

Visiidi ajal võib arst:

• viia läbi füüsiline eksam
  • küsige oma tervise ajalugu
  • taotleda oma sümptomite registreerimist

Samuti võivad nad tellida biopsia või kujutise testid, et emakat täpsemalt uurida.

Raske on teada, kas teie menstruatsiooni peetakse normaalseks või raskeks ilma arsti abita. Nad on teie teejuhiks nuputamisel, kas aluseks olevad probleemid on teie raskete perioodide põhjused.

Kuidas ravitakse rasket perioodi?

Tüüpilised rasked perioodid on keskendunud verevoolu reguleerimisele. Mõned ravimeetodid võivad kõrvaldada ka sellised sümptomid nagu valu ja krambid.

Kui kaasnev haigusseisund põhjustab teie tugevat verejooksu, võib selle ravimine teie ebaharilikult rasked perioodid kõrvaldada.

Tüüpilised ravi rasketel perioodidel hõlmavad

• Rasestumisvastased vahendid. Rasestumisvastased tabletid ja hormonaalsed IUD-d võivad aidata tasakaalustada hormoone ja hallata perioode.
  • Käsimüügiravimid. MSPVA-d, nagu ibuprofeen ja naprokseennaatrium, võivad aidata leevendada valuliku perioodi sümptomeid ja aidata vähendada verekaotust. MSPVA-sid saate osta veebist.
  • Retseptiravimid. Raskete perioodide raviks võib arst välja kirjutada teatud retseptiravimeid, näiteks suukaudse progesterooni.
  • Kirurgia. Polüüpide või fibroidide eemaldamine võib aidata verejooksu vähendada ja leevendada muid valulikke perioodi sümptomeid.
  • Laiendamine ja kuretaaž (D & C). Kui muud ravimeetodid ei ole edukad, võib arst D&C protseduuri ajal eemaldada teie emaka limaskesta välimised kihid. See aitab vähendada verejooksu ja kergendada perioode. Seda protseduuri võib olla vaja korrata.
  • Hüsterektoomia. Äärmuslikel juhtudel võib olla vajalik emaka täielik eemaldamine. Teil ei ole enam menstruatsioone ja pärast seda protseduuri ei saa te rasestuda.

Alumine rida

Iga naise tsükkel on erinev. Sellepärast on raske teada, kas teie perioodid on normaalsed või rasked.

Arst aitab teil mõista, kus teie perioodid spektrisse langevad. Need aitavad ka teil ravi otsida ja vajadusel tegelevad rasketest verekaotustest tulenevate komplikatsioonidega.

On oluline, et olete oma arstiga oma menstruatsioonide ja sümptomite osas aus, et nad leiaksid teile kasulikke lahendusi. Teie perioodi pole vaja karta.

Seal on palju häid võimalusi, mis aitavad teil seda reguleerida ja hallata.